صفحه اصلی / تکنولوژی / لوگوی شفاف چیست – و چرا به آن نیاز دارید؟

لوگوی شفاف چیست – و چرا به آن نیاز دارید؟

لوگوی شفاف چیست – و چرا به آن نیاز دارید؟

 

شما یک لوگو ایجاد کرده اید و آماده استفاده از آن در همه جا هستید. اما وقتی زمان آپلود آن در وب سایت یا چاپ آن بر روی یک تی شرت فرا می رسد، با پس زمینه رنگی کاملاً مناسب به نظر نمی رسد.

اینجاست که لوگوی شفاف همه کاره ظاهر می شود.

هنگامی که می خواهید از لوگوی خود در بالای یک تصویر یا پس زمینه رنگی استفاده کنید، استفاده از نسخه شفاف به این معنی است که لازم نیست نگران برخورد پس زمینه لوگو یا رقابت با محیط اطراف خود باشید.

این باعث می شود که یک لوگوی شفاف در ایجاد هویت برند در دارایی های آنلاین و آفلاین بسیار ارزشمند باشد!

لوگو چاپ شده روی تی شرت

لوگوی شفاف چیست؟

زمان تعریف سریع: هنگامی که اصطلاح “لوگوی شفاف” را می شنوید، به معنای یک لوگو با پس زمینه شفاف است (با نام اصلی بدون پس زمینه).

هر لوگوی شرکتی را که با «PNG شفاف» دنبال می‌شود، جستجو کنید و تصاویری را با یک الگوی علامت‌دار سفید و خاکستری در اطراف آنها مشاهده خواهید کرد – این نشانگر حذف پس‌زمینه است (و نه، آن چک‌های سفید و خاکستری وقتی از طرح استفاده می کنید ظاهر نمی شود).

لوگو با پس زمینه شفاف در مقابل پس زمینه رنگی

هنگامی که پس‌زمینه یک لوگو شفاف است، عناصر اصلی طراحی شما – علامت کلمه، نماد، و شکل یا محفظه در صورت داشتن یک لوگو – می‌توانند در هر جایی که آنها را بدون “جعبه” قرار دهید برجسته شوند.

مکان‌های متداول برای استفاده از لوگوی شفاف شامل وب‌سایت‌ها، تی‌شرت‌ها، امضاهای ایمیل، سربرگ‌ها، تصاویر و ویدیوها می‌شود – در بخش بعدی در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد. آنها می توانند در سه فرمت فایل ارائه شوند:

PNG – PNG ها رایج ترین نوع فایل برای آرم های پس زمینه شفاف هستند. آنها می توانند میلیون ها رنگ را در یک اندازه فایل نسبتا کوچک نمایش دهند. هر زمان که لوگوی خود را در برنامه های دیجیتال مانند وب سایت ها، پلتفرم های رسانه های اجتماعی، ارائه های پاورپوینت و موارد دیگر قرار می دهید از این فایل ها استفاده کنید.

GIF – GIF ها همچنین می توانند پس زمینه شفاف را پشتیبانی کنند. با این حال، اکثر فایل‌های لوگو در این فرمت نمی‌آیند، زیرا PNG معمولاً پذیرفته می‌شوند.

SVG – SVG ها فایل های برداری هستند که از پس زمینه شفاف پشتیبانی می کنند. اما اکثر پلتفرم هایی که از شما برای آپلود لوگو می خواهند (به عنوان مثال سازندگان وب سایت و پلتفرم های اجتماعی) فایل های SVG را نمی پذیرند. خبر خوب؟ می توانید آنها را برای چاپگرها یا طراحانی که با لوگوی شما کار می کنند ارسال کنید تا نتایج واضحی داشته باشند!

محل استفاده از لوگوی شفاف

معمولاً بسته به رنگ پس‌زمینه لوگو، نسخه‌های مختلفی از لوگوی شفاف خود را خواهید داشت.

به عنوان مثال، اینها فایل هایی هستند که ما در اینجا در Looka ارائه می کنیم:

 • لوگوی رنگی با پس زمینه شفاف
 • لوگوی سفید با پس‌زمینه شفاف (مفید است اگر می‌خواهید لوگوی خود را روی یک رنگ تیره قرار دهید)
 • لوگوی مشکی با پس‌زمینه شفاف (مفید است اگر می‌خواهید لوگوی خود را روی یک رنگ روشن قرار دهید)

لوگو با پس زمینه شفاف - تغییرات مختلف

توجه: فایل‌های با برچسب “white_logo_transparent_background” وقتی آنها را باز می‌کنید سفید یا خالی ظاهر می‌شوند، زیرا رایانه‌ها اغلب شفافیت را به رنگ سفید نشان می‌دهند.

همانطور که گفته شد، لوگوهایی با پس‌زمینه شفاف زمانی ضروری هستند که طرح خود را روی یک تصویر یا یک پس‌زمینه رنگی/الگو قرار می‌دهید (یا پس‌زمینه سفید اگر لوگوی شما فاقد آن باشد).

برنامه های دیجیتال می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • سربرگ های وب سایت
 • امضای ایمیل
 • ارائه / دک
 • تصاویر (برای افزودن یک واترمارک یا یک عنصر کوچک از نام تجاری در گوشه پایین)
 • فیلم های

لوگوی شفاف مورد استفاده در یک وب سایت و یک ویدیو

نکته: قرار دادن لوگوی خود در بالای تصویر؟ مطمئن شوید که کنتراست کافی برای مشاهده واضح لوگو وجود دارد. نسخه‌های سیاه، سفید و رنگی لوگوی شفاف خود را آزمایش کنید یا به اضافه کردن یک لایه سیاه در بالای تصویر با شفافیت ۶۰ درصد برای ایجاد کنتراست بیشتر نگاه کنید. می توانید این کار را در برنامه هایی مانند Photoshop، Illustrator یا InDesign انجام دهید.

اگر لوگوی خود را روی یک آیتم فیزیکی چاپ می کنید، تقریباً همیشه می خواهید از نسخه ای از لوگوی خود با شفافیت استفاده کنید، زیرا ممکن است پس زمینه روی همه مواد واضح به نظر نرسد.

برنامه های کاربردی چاپ می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پوشاک (تی شرت، کلاه، هودی، کیف و …)
 • سواگ (لیوان، خودکار، دفترچه یادداشت و …)
 • سربرگ / اسناد
 • بسته بندی (به عنوان مثال یک جعبه سفید یا مقوایی – مقوا با چاپ سیاه یا رنگ تیره دیگری روی آن بهترین ظاهر را دارد)
 • برچسب/برگردان
 • بروشورها، کارت پستال ها و سایر وثیقه های بازاریابی

آرم شفاف مورد استفاده در لوازم التحریر و بطری آب

چگونه یک لوگو بدون پس زمینه بسازیم

اگر طراح یا آژانسی را برای طراحی لوگوی خود استخدام کرده اید، آنها نسخه ای با پس زمینه شفاف ارائه می دهند (و اگر این کار را نکردند، باید!).

اگر خودتان یک لوگو روی یک برنامه طراحی طراحی کرده اید و نیاز به حذف پس زمینه دارید، به نرم افزار ویرایش مانند فتوشاپ و یک فایل لوگوی PSD نیاز دارید ( در اینجا یک آموزش ویدیویی وجود دارد که نحوه انجام آن را به شما نشان می دهد). همچنین می توانید یک طراح گرافیک مستقل را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

طراحی لوگو با لوگو ساز لوکا ؟ ما فایل‌های لوگو را با پس‌زمینه شفاف در بسته‌های Premium و Enterprise ارائه می‌کنیم، یا افزونه‌ای وجود دارد که می‌توانید آنها را در قالب PNG با وضوح بالا دریافت کنید یا فایل‌های برداری را خریداری کنید. اکثر سازندگان لوگوی آنلاین دیگر نیز باید این نوع فایل ها را ارائه دهند.

طرح شفافیت

لوگوهایی با پس‌زمینه شفاف هنگام ساختن یک برند بسیار مفید هستند زیرا می‌توانید از آنها در رسانه‌ها و با هر پالت رنگی استفاده کنید. در وقت و سردرد خود صرفه جویی کنید و مطمئن شوید که این نوع فایل لوگو را در اختیار دارید!

نکته آخر: به یاد داشته باشید که از پس‌زمینه علامت‌دار خاکستری و سفیدی که هنگام مشاهده لوگو با شفافیت می‌بینید، نترسید. وقتی از طرح استفاده می کنید، این چک ها نشان داده نمی شوند!

تایپ فوری

تایپ فرمول

طراحی لوگو

طراحی بنر

برای طراحی لوگو و مشاوره به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

۲۷ طرح لوگوی مینیمال فراموش نشدنی

۲۷ طرح لوگوی مینیمال فراموش نشدنی   چیزی در مورد طراحی مینیمالیستی وجود دارد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.