صفحه اصلی / مد / لوازم ارایشی / رایحه های گل نرگس

رایحه های گل نرگس

گل نرگس

گل‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها مهم هستند، زیرا تأثیرات مثبتی روی انسان می‌گذارند، برخی از گل‌ها ذهن را فعال می‌کنند و حافظه را تقویت می‌کنند و برخی از آن‌ها سطوح انرژی حیاتی را افزایش می‌دهند، از جمله چیزی که باعث آرامش و آرامش می‌شود. آرامش روح و برخی از گلها برای درمان روح و جسم استفاده می شود. در این مطلب درباره گل نرگس، فواید گل نرگس و معروف ترین عطرهای حاوی این گل لطیف صحبت خواهیم کرد.

نرگس گیاهی وحشی است که در سواحل مدیترانه و آسیای مرکزی می روید و توسط اولین استعمارگران به قاره آمریکا آورده شد. شکل های زیادی دارد، بیش از ۴۰ نوع با بوی تند و معروف به ادویه، بسیار شبیه بوی یاس آمیخته با بوی برگ های سبز است. توسط حلال های فرار استخراج می شود، باید یک کیلوگرم روغن نرگس تا ۵۰۰ کیلوگرم گل نرگس استخراج کنیم که روغن نرگس را گران می کند. امروزه مقادیر زیادی روغن نرگس در هلند و در منطقه گراس فرانسه تولید می شود.

( گل نرگس مغرور است )

گل نرگس گلی است که نامش با افسانه یونان باستان در مورد شاهزاده ای به نام (Narciss) مرتبط است که دیوانه وار زیبایی و زیبایی او را تحسین می کرد، در حالی که در دریاچه ای رفت و آمد می کرد و می نشست و به چهره اش که روی سطح آب منعکس شده بود نگاه می کرد. به زیبایی مسحورکننده خود می بالید و اگر نشسته بود و در آب به خود نگاه می کرد پس از مرگش دوستانش متوجه رویش گلی زیبا با رنگ های آمیخته بین سفید و زرد در اطراف دریاچه شدند، به همین دلیل نام آن را گذاشتند. شاهزاده آنها (نرسیس) به دلیل زیبایی آن و جذابیت های بسیار.

( گل نرگس خودخواه است )

گل نرگس گیاهی خودخواه است که اجازه نمی دهد هیچ گیاه دیگری در نزدیکی آن رشد کند و برای کشتن آن تلاش کند.

رایحه گل نرگس برای فصل زمستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در زمستان زندگی می کند و رشد می کند تا از عطر مطبوع خود لذت ببرد و به فضایی خنک نیاز دارد.

یکی از معروف ترین عطرهایی که حاوی بوی نرگس است

۱٫  عطر First Van Cleef & Arpels

عطری است برای خانم ها از خانواده گل ها با آلدئید. این عطر محصول سال ۱۹۷۶ است. این عطر با ترکیبات هیجان انگیز همراه با قلب معطر همراه با دسته گل یاس و گل نرگس عرضه می شود تا به پایه معطر گسترش یابد.

۲ . راش ۲ گوچی

عطر گوچی راش متعلق به گروه گل، چوب و مشک از خانه مد بین المللی گوچی است   که برای هماهنگی با زنان طراحی شده است. یکی از انتشارات سال ۲۰۰۱ است و انتشارات آن تا کنون معتبر است. فرموله شده توسط متخصص Michel Almairac . این ترکیب معطر با ترکیبی متمایز همراه است، جایی که رویه معطر با ترکیبی همراه با فریزیا، گل رز و زنبق دره به اوج می رسد که ما را به سمت قلب معطر با نرگس و گاردنیا می برد. پایه معطر با خزه بلوط و مشک می درخشد.

۳ . عطر Narcisse Chloe

عطر Chloe Narcissus از خانه مد معروف  Chloe ، رایحه ای گلی شرقی برای بانوان است. از سال ۱۹۹۲ تاپ معطر با طراوت و درخشندگی شکوفه پرتقال و شیرینی زردآلو، رز فرانگیپانی و گیاه همیشه بهار تاج گذاری شده است تا ما را به سفری به سمت قلب معطر همراه با یاس، نرگس، گل رز و ادویه ببرد. در حالی که پایه همیشه درخشان با بهترین نت‌های چوب صندل، مشک، وانیل و بلسان تولو تکمیل می‌شود.

برای خرید عطر های بیشتر حاوی رایحه نرگس اینجا را کلیک کنید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

عطر خوشبو و با وقار جیوانچی Givenchy_Pi Air

عطر خوشبو و با وقار جیوانچی Givenchy_Pi Air عطر جدیدی از سری معطری که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.