تومان1

ثبت علامت تجاری پوشاک

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

  • قیمت تخفیف: تومان1

  • شرایط: جدید

  • موقعیت مکانی : ایران

  • استان: تهران

  • شهر: تهران

  • تلفن: 02188880006

  • بازدیدها: 167

توضیحات

با توجه به اهمیت علامت تجاری، از زمان قدیم تجار و صاحبان صنایع پوشاک به فکر علائم تجاری بوده و هر یک بر حسب زمان و مکان برای کالای خود علامت خاصی را در نظر گرفته و مشتریان نیز با توجه به شناختی که از محصول مورد نظر خود داشتند با دیدن علامت مخصوص جنس مطلوب خود را جستجو و خریداری می کردند.
نظر به اینکه امتیازهای مربوط به کیفیت محصولات پوشاک از رهگذر علامت و نام محصول قابل ثبت و ضبط می باشد و در نهایت شهرت علامت (مارک، لوگو) تجاری که اصطلاحاَ برند نامیده می شود موجب کسب اعتبار مادی و معنوی برای تولیدات شرکت یا تجارتخانه می باشد در این مقاله به بررسی چگونگی ثبت برند پوشاک می پردازیم. شایان ذکر است، خوانندگان عزیز در صورت نیاز به هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه، می توانند با همکاران توانمند ما در ثبت شرکت کارا تماس حاصل فرمایند.

انتخاب نام علامت تجاری
اصل و اساس شروع هر فعالیت تولیدی ، انتخاب نام تجاری می باشد.نام تجاری باید جدید ، ابتکاری بوده و گمراه کننده نباشد. لازم به توضیح است با توجه به جدول طبقه بندی کالا، هر گاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود، شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند، با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.
متقاضی باید مشخص کند که اولاَ علامت تجاری او مربوط به کدام فصل ( طبقه ) و ثانیاَ در فصل مورد نظر مربوط به کدام عنوان است .
همچنین نام تجاری نباید با نام تجاری کالاهای دیگر تشابه داشته باشد به نحوی که افراد عادی و غیرمتخصص را به اشتباه بیندازد. مثلاَ انتخاب نام ” نی و آ ” برای کرم ” نیوآ” به خصوص اگر قوطی هر دو آبی باشد افراد عادی را به اشتباه می اندازد و هر دو کالا را به جای یکدیگر می خرند.
همچنین، نامی که قبلاَ به ثبت رسیده قابل ثبت مجدد نیست.

مدارک و مراحل ثبت برند پوشاک
الف ) مدارک لازم جهت ثبت برند
– شخص حقیقی:

تصویر شناسنامه شخص متقاضی
تصویر کارت ملی شخص متقاضی
تصویر کارت بازرگانی ( اگر از حروف لاتین استفاده شده باشد)
تصویر مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰

آدرس: میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک ۸، واحد ۵
تلفن: ۸۸۸۸۰۰۰۶-۰۲۱
ایمیل: sabtkara@gmail.com

برچسب ها :

دیدگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید